България с втора победа, 3:0 над Португалия

12566
Снимка: CEV

България победи безпроблемно с 3:0 (25:14, 25:18, 25:21) Португалия във втория си мач на квалификацията за Европейско първенство в София. Нашите започнаха със самочувствие и не допуснаха изненади в първия гейм, който продължи 22 минути. Във втория португалките показаха по стабилна игра до 14:14, но след това момичетата на Владимир Кузюткин им позволиха да отбележат само 4 точки до затварянето на гейма. В третия се получи срив в националния ни тим и португалките поведоха с 6:1. Разликата бе намалена, но иберийките продължиха да водят с 12:10, след което се стигна до изравняване – 16:16. Португалките поизмъчиха нашите, след като засилиха началния удар и показаха по-стабилна защита. Нашите се стреснаха и поправиха блокадата и сервиса си, за да стигнат до крайния успех. Това бе най-дългия гейм - 28 минути.

Волейболът прие бюджет от 5,9 млн. лв

Общо събрание на Българска федерация волейбол прие бюджет от 5,9 млн. лв. Редовното издание на форума се проведе преди мача на България...